Zwycięstwo na koniec.

Zwycięstwem BKS-u Bolesławiec 4:2 (1:0) z Nysą Zgorzelec zakończył się ostatni w tym sezonie mecz KEEZA Klasy Okręgowej. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Jakub Kwoczka, Adrian Biały, Piotr Kuczyński i Michał Kapusz.

Sobotni mecz stał pod znakiem walki o awans, stad gra naszego zespołu była nerwowa. Początek meczu to przewaga Nysy Zgorzelec, która od początku rzuciła się na nasz zespół. Na całe szczęście zawodnicy trenera Sebastiana Tylutkiego z czasem zaczęli przejmować inicjatywę i częściej gościć na połowie gospodarzy. W 32 minucie tuż przed polem karnym Filip Zagórski podał piłkę do Jakuba Kwoczki, który celnym strzałem tuż przy słupku wyprowadził BKS na 1:0. Taki wynik, mimo jeszcze kilku sytuacji utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił, z tym że zobaczyliśmy więcej bramek. W 49 minucie najprzytomniej w polu karnym rywala zachował się Adrian Biały, który dał dwubramkowe prowadzenie naszemu zespołowi. Kiedy w 68 minucie po asyście Jacka Bochni bramkę zdobył Piotr Kuczyński wydawało się, że jest już po meczu. Niestety wysokie prowadzenie uśpiło nasz zespół, który w 74 i 77 minucie stracił dwa gole i Nysa Zgorzelec wróciła do gry. Na całe szczęście w 81 minucie i dobrym dośrodkowaniu Dawida Kowalonka bramkę na 4:2 zdobył Michał Kapusz ustalając wynik spotkania na 4:2 dla naszego zespołu.

Sobotni mecz był ostatnim w tym sezonie, BKS Bolesławiec ostatecznie rozgrywki kończy na trzecim miejscu i w przyszłym sezonie grał będzie na tyn samym poziomie rozgrywkowym.

Nysa Zgorzelec – BKS Bolesławiec 2:4 (0:1)

Bramki: Witowski (74′), Gawora (77′) – Kwoczka (32′), Biały (49′), Kuczyński (68′), Kapusz (81′)

BKS: Kizyma (70′ Hajduczek), Kapusz, Kuczyński (żk) (83′ J. Kowalonek), Skiba, Biały (51′ Borowski), Puzio (68′ Wolski), Bochnia, Zagóski, Kwoczka, Dmuchowski (żk), Ostrowski (żk) (59′ D. Kowalonek)