Zwycięstwo na zakończenie sezonu.

Zwycięstwem 2:0 (2:0) z Pogonią Świerzawa zakończył się ostatni mecz tego sezonu seniorów BKS-u Bolesławiec. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Adrian Biały i Adrian Kulesza. Po meczu zawodnicy jak i kibice nareszcie mogli oddać się świętowaniu awansu do IV ligi.

Przed meczem odbyło się oficjalne pożegnanie bramkarza BKS-uDawida Kizymy, dla którego sobotni mecz był ostatni w barwach bolesławieckiego zespołu. Dawid nie odchodzi całkowicie z klubu, zajmie się trenowaniem młodzieży. Miłą niespodzianką był szpaler utworzony przez zawodników Pogoni Swierzawa dla naszego zespołu – wielkie dzięki Panowie.

Sam mecz nie był porywającym widowiskiem. Brak dużej stawki meczu i upalna pogoda nie zachęcały do forsowania tempa. Mimo tego obie ekipy pokazały kawałek dobrego futbolu. BKS Bolesławiec był tego dnia zdecydowanie lepszy. Nasi chłopcy od początku rzucili się na rywala i na efekty w postaci gola nie musieliśmy długo czekać. W 14 minucie po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do Adriana Białego, a pomocnik BKS-u pewnym strzałem wyprowadził nas na 1:0. Pogoń Świerzawa próbowała się odgryźć jednak ambitni goście nie potrafili stworzyć sobie zagrożenia w naszym polu karnym. W 20 minucie z rzutu wolnego w słupek trafił Łukasz Graczyk i wynik pozostał bez zmian. W 39 minucie podwyższyliśmy na 2:0. Ładnym dośrodkowaniem popisał się Damian Puzio, a podanie świetnie wykorzystał Adrian Kulesza, który mocnym strzałem głową ustalił wynik do przerwy na 2:0 dla BKS-u Bolesławiec

Po przerwie trener Sebastian Tylutki wprowadził szereg zmian, występ w seniorskim zespole zaliczyli grający do niedawna w zespole juniorskim Mateusz Wołoszyn i Mateusz Olesiński. Ambitni goście próbowali odrobić straty jednak dobrze dysponowana defensywa BKS-u gasiła wszelkie zagrożenie w zarodku. BKS Bolesławiec miał jeszcze kilka sytuacji do podwyższenia prowadzenia jednak wynik nie uległ już zmianie i szóste zwycięstwo z rzędu stało się faktem.

Po meczu nie brakowało radości z wywalczonego awansu do 4 ligi. Przed sezonem mało kto wierzył, że uda nam się awansować o klasę wyżej. Na szczęście praca całego zespołu oraz sztabu szkoleniowego przyniosła efekty i już w sierpniu BKS Bolesławiec wybiegnie na IV-ligowe boiska.

Dziękujemy kibicom, sponsorom oraz wszystkim, którzy dobrze życzą bolesławieckiej piłce nożnej. Jesteście wielcy i mamy nadzieję, że występy w wyższej klasie przyniosą nam, jak i wam same pozytywne emocje.

BKS Bolesławiec – Pogoń Świerzawa 2:0 (2:0)

Bramki: Biały (14′), Kulesza (39′)

BKS: Kizyma (50′ Walczak), Janicki, Dul (46′ Olesiński), Lisowski, K. Dmuchowski (55′ Wołoszyn), Puzio (żk), Kliwak, Biały (46′ M. Dmuchowski), Karpiak, Graczyk (46′ Majka), Kulesza (46′ Pochwała (żk))