Zwycięstwo nie przyszło łatwo.

Dobra passa BKS-u Bolesławiec trwa! W rozegranym w sobotę meczu 4 kolejki klasy okręgowej nasz zespół na wyjeździe pokonał Olimpię Kowary 2:0 (1:0) i umocnił się na pozycji lidera.

Mecz nie należał do najłatwiejszych. Nasz zespół przystąpił do meczu osłabiony brakiem kilku zawodników, na szczęście nie było tego widać na murawie. Mecz rozpoczął się dla nas w najlepszy z możliwych sposobów już w 6 minucie Maciej Szewczyk dobrze odnalazł w polu karnym Mateusza Medyńskiego i podał do niego piłkę. Popularny Medo mimo obrońców na plecach wywalczył sobie miejsce i umieścił piłkę w siatce wyprowadzając BKS na 1:0. Podrażnieni gospodarze wzięli się do odrabiania strat i momentami przejmowali inicjatywę. Bardzo dobrze tego dnia prezentował się blok defensywny naszego zespołu i zachowaliśmy czyste konto. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W 68 minucie mogliśmy wreszcie odetchnąć. Wtedy to ładnie z prawej pokazał się Kamil Posadowski, który dośrodkował piłkę w pole karne rywala, a tam ładnym uderzeniem głową popisał się Marcin Kraśnicki i zrobiło się 2:0 dla podopiecznych trenera Sebastiana Tylutkiego. Jeszcze kilkukrotnie mogliśmy strzelić gola ale brakowało precyzji i odrobiny szczęścia. Warto dodać, że w 85 minucie zameldował się na murawie Marek Majka, który powrócił po ciężkiej kontuzji i powoli wchodzi w trym „maszyny”. Maja miał szansę nawet na gola jednak jego strzał wyczuł bramkarz Olimpii Kowary. Ostatecznie więc zwyciężamy po raz czwarty w tym sezonie i umacniamy się na fotelu lidera.

Następny mecz nasz zespół zagra przy Spółdzielczej z Victorią Jelenia Góra (11.09, godz. 16:00).

Olimpia Kowary – BKS Bolesławiec 0:2 (0:1)

Bramki: Medyński (6′), Kraśnicki (68′)

BKS: Walczak, Kuczyński, K. Skiba (71′ Biały (żk)), Olesiński, Borowski, Dmuchowski, Medyński, Kwoczka, J. Kowalonek (58′ Kraśnicki (żk)), Szewczyk (14′ D. Kowalonek), Posadowski (85′ Majka)