Zwycięstwo stracone w końcówce.

Remisem 1:1 (0:0) zakończył się rozegrany we wtorek mecz XVI kolejki klasy okręgowej pomiędzy Lotnikiem Jeżów Sudecki i BKS-em Bolesławiec. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Adrian Kulesza

Mecz dwóch czołowych zespołów tego sezonu w pierwszych minutach był wyrównany. Już w 3 minucie na strzał z daleka zdecydował się Eryk Kliwak ale piłka przeszła nad bramą Lotnika. Przez większość czasu gra toczyła się w środku boiska, a akcji pod obiema bramkami było jak na lekarstwo. Z czasem jednak przewaga Lotnika Jeżów Sudecki wzrastała, a efektem tego był strzał w poprzeczkę bramki Dawida Kizymy z 33 minuty. Zachęceni przewagą gospodarze pod koniec pierwszej połowy mocno przycisnęli BKS jednak nasza defensywa poradziła sobie ze wszystkimi zagrożeniami i do przerwy był bezbramkowy remis.

Po przerwie BKS Bolesławiec prezentował się już lepiej. W 50 minucie przeprowadziliśmy akcję, która dała nam prowadzenie. Wtedy to świetnym długim podaniem popisał się Marek Majka, a dobrze obsłużony Adrian Kulesza minął obrońców Lotnika i pewnie umieścił piłkę w siatce wyprowadzając BKS na 1:0. Strata gola mocno podrażniła gospodarzy, którzy rzucili się do odrabiania strat. Blisko wyrównania było w 56 minucie jednak udało nam się wybić piłkę za linię boczną. Dobrze prezentująca się tego dnia defensywa BKS-u Bolesławiec neutralizowała wszelkie zagrożenie ze strony gospodarzy i wydawało się, że uda nam się wygrać to spotkanie. Niestety w doliczonym już czasie faulowany w polu karnym Kizymy był zawodnik Lotnika. Arbiter spotkania podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Białkowski ustalając wynik końcowy na 1:1.

Wtorkowy mecz mógł się podobać, a wynik z przebiegu gry wydaje się zasłużony. Szkoda, że do samego końca nie udało się zachować nam czystego konta i wrócić do Bolesławca z kompletem punktów. A już w sobotę o godzinie BKS Bolesławiec czeka kolejny trudny mecz. O godzinie 15:00 zagramy z Piastem Wykroty

Lotnik Jeżów Sudecki – BKS Bolesławiec 1:1 (0:0)

Bramki: Białkowski (90+’1) – Kulesza (50′)

BKS: Kizyma (żk), K. Dmuchowski (55′ M. Dmuchowski), Lisowski, Dul (żk), Puzio, Pochwała, Kliwak (15′ Zielonka (75′ Jeziorny (żk))), Szaja (46′ Zapiór), Biały, Kulesza, Majka (żk)