Zwycięstwo w pierwszym sparingu.

Dobrze w swoim pierwszym tej zimy meczu sparingowym zaprezentowali się seniorzy BKS-u Bolesławiec. Na sztucznym boisku w Żaganiu podopieczni Sebastiana Tylutkiego pokonali Piasta Iłowa 4:2 (1:1). Bramki dla BKS-u zdobyli: Adrian Puzio (dwie), Kamil Skiba i Marek Majka.

Nasz zespół prezentował się lepiej od rywala i od początku sobotniego sprawdzianu przejął inicjatywę. Już w 7 minucie ładnie na bramkę Piasta huknął Eryk Kliwak, jednak uderzona przez pomocnika BKS-u piłka odbiła się od poprzeczki. Lepsza gra naszego zespołu przyniosła efekty w 29 minucie. Wtedy to dobrze obsłużony piłką w polu karnym został Adrian Puzio. Młody zawodnik BKS-u „nawinął” obrońców Piasta i mocnym strzałem wyprowadził nas na prowadzenie. W dalszej części meczu nasz zespól przeważał i wydawało się, że prowadzenie utrzyma się do przerwy. Niestety w końcówce pierwszej połowy po rzucie rożnym gapiostwo w naszej defensywie wykorzystał zawodnik rywala i zrobiło się 1:1.

Drugą połowę spotkania lepiej rozpoczęli zawodnicy Piasta . W 52 minucie wyszli sam na sam z Kacprem Różnickim i mimo usilnych starań naszego bramkarza umieścili piłkę w siatce wychodząc na prowadzenie. Odpowiedz naszego zespołu była jednak najlepszą z możliwych. Dwie minuty później w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Marek Majka i nasz napastnik nie miał problemu ze strzeleniem wyrównującej bramki. Od tego momentu nasz zespół całkowicie przejął inicjatywę i zdobył jeszcze dwie bramki. W 76 minucie po zagraniu od Krystiana Miżdala gola strzałem głową zdobył Kamil Skiba, a w 83 minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Adrian Puzio. Była jeszcze szansa na wyższe prowadzenie, jednak w 82 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Mucha. Ostatecznie BKS pokonał Piasta Iłowa 4:2 (1:1).

Sobotni sparing w naszym wykonaniu wyglądał dobrze. Cieszy zwłaszcza postawa młodych zawodników, którzy jeszcze niedawno grali w zespołach juniorskich. Miejmy nadzieję, że w meczach o punkty dzisiejszy wylany na murawie pot zaprocentuje.

BKS Bolesławiec – Piast Iłowa 4:2 (1:1)

Bramki dla BKS-u: A. Puzio (29′, 83′), Skiba (76′), Majka (54′)

BKS rozpoczął w składzie: Różnicki, Pełdiak, Olesiński, Biały, Dul, D. Puzio, Kliwak, Mucha, Ziółkowski, A. Puzio, Majka

Ponadto zagrali: Skiba, Zielonka, Miżdal, Zagórski, K. Dmuchowski, Graczyk, Kizyma.