Zwycięstwo w pierwszym sparingu.

Zwycięstwem 1:0 (0:0) zakończył się wyjazdowy mecz sparingowy seniorów BKS-u Bolesławiec z Włókniarzem Mirsk. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Mirosław Markowski

Mecz, który odbył się w Rębiszowie był w miarę wyrównany, a obie jedenastki stworzyły ciekawe widowisko. W pierwszej połowie lekko przeważał Włókniarz Mirsk jednak broniący dostępu do naszej bramki Różnicki nie dał się pokonać. BKS również miał swoje sytuacje ale brakowało dokładności i wykończenia stworzonych sobie sytuacji. Mecz był okazją do sprawdzenia nowych zawodników stąd wyjściowa jedenastka była zupełnie inna od tej jaką oglądaliśmy jeszcze miesiąc temu. W drugiej połowie to BKS Bolesławiec zaczął przeważać i częściej gościł w polu karnym Włókniarza Mirsk. Aktywny był zwłaszcza Marek Majka, którego strzał z rzutu wolnego bramkarz rywala przeniósł na poprzeczkę. Chwilę później znów „Maja” miał dobrą sytuację, jednak piłka odbiła się od obrońcy rywala, potem słupka i wyszła na rzut rożny. Lepsza gra naszego zespołu została udokumentowana w 74 minucie. Wtedy to pomyłkę obrońcy Włókniarza wykorzystał Mirosław Markowski, który w sytuacji sam na sam umieścił piłkę w siatce i wyprowadził BKS Bolesławiec na 1:0. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i zwycięstwo naszego zespołu stało się faktem.

Piątkowy mecz był pierwszym z serii czterech sparingów, które mają na celu przygotować nasz zespół na zmagania w IV lidze dolnośląskiej. Wynik jest sprawą drugorzędną, ważne żeby nasi chłopcy byli przygotowani w momencie kiedy zacznie się walka o ligowe punkty. Następny sparing nasz zespół rozegra w sobotę (28.07) z Promieniem Żary.

Włókniarz Mirsk – BKS Bolesławiec 0:1 (0:0)

Bramki: Markowski (74′)

W BKS-e zagrali między innymi: Różnicki, Bochnia, Walczak, Dul, Olesiński, Szaja, Kliwak, Kizyma, Smolarek, Wołoszyn, M. Dmuchowski, Markowski, Zapiór, Biały.