Zwycięstwo z Brzeźnikiem.

W meczu XX kolejki jeleniogórskiej A-klasy BKS Bolesławiec pokonał przy Spółdzielczej LZS Brzeźnik 2:0 (0:0). Bramki dla BKS-u zdobyli Mirosław Markowski i Łukasz Graczyk.

Niedzielny mecz, który toczył się przy padającym deszczu stał na średnim poziomie. Momentami na boisku panował chaos i sporo niedokładności jednak mimo tego mecz momentami mógł się podobać. BKS Bolesławiec od początku przejął inicjatywę i szukał szansy na strzelenie gola jednak brakowało nam precyzji. W 16 minucie powinno być 1:0. Wtedy to faulowany w polu karnym był Markowski i sędzia podyktował rzut karny. Niestety dla nas strzał Majki z „jedenastki” na słupek sparował bramkarz LZS-u Brzeźnik i musieliśmy obejść się smakiem. Goście od tego momentu troszkę lepiej zaczęli sobie poczynać jednak ich ataki kończyły się na dobrze tego dnia dysponowanej defensywie BKS-u Bolesławiec. Do przerwy nie padły już bramki i można było mieć obawy czy znów nie czekać nas będzie nerwówka w końcówce meczu. Na szczęście nic takiego nie miało miejsca.

Druga połowa wyglądała podobnie do pierwsze z tą różnicą, że wreszcie obejrzeliśmy bramki. W 69 minucie po zamieszaniu w polu karnym świetnie znalazł się Mirosław Markowski, który mocnym strzałem z bliskiej odległości dał BKS-owi upragnione prowadzenie. Kiedy trzy minuty później w podobnej sytuacji drugiego gola dla naszego zespołu zdobył Łukasz Graczyk można było odetchnąć z ulgą. Wprawdzie ambitni goście próbowali zdobyć kontaktowego gola jednak ta sztuka się im nie udała i mecz zakończył się naszym zwycięstwem 2:0.

Następny mecz nasz zespół zagra na wyjeździe z LKS-em Ocice (14.05., godz. 11:00).

BKS Bolesławiec – LZS Brzeźnik 2:0 (2:0)

Bramki: Markowski (69′), Graczyk (72′)

BKS: Kizyma (żk) (Kargul 55′), Dul (żk), Janicki, Pietrzak, Szaja, Karpiak, Markowski, Zielonka, Graczyk, Majka (80′ Popek), Dmuchowski (55′ Zarzycki)