Zwycięstwo z Chrobrym.

Zwycięstwem 2:1 (1:1) zakończył się sobotni sparing pomiędzy BKS-em Bolesławiec a Chrobrym Nowogrodziec. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Adrian Kulesza i Eryk Kliwak.

Sobotni mecz stał na bardzo dobrym poziomie. Obie jedenastki pokazały dobry futbol, w którym nie brakowalo walki i składnych akcji. Początek meczu należał do BKS-u Bolesławiec, który od razu rzucił się do ataków. Już w 4 minucie Marek Majka idealnie podał do Adriana Kuleszy, który w sytuacji sam na sam uderzył na bramkę, niestety dla nas piłka odbiła się od słupka. Dwie minuty później Adrian Kulesza znów mógł wpisać się na listę strzelców jednak strzał „główką” napastnika BKS-u przeszedł obok słupka. W 19 minucie bliski gola był Łukasz Graczyk ale znów musieliśmy obejść się smakiem. Nasz zespół raził nieskutecznością i tylko dzięki temu Chrobry Nowogrodziec zachowywał jeszcze czyste konto. W końcówce tej części meczu nasz rywal zaczął przejmować inicjatywę i coraz częściej zaczął gościć pod naszą bramką. Bliski skarcenia naszego zespołu był Jakub Piekarza jednak uderzona przez niego piłka przeszła obok słupka bramki Kizymy. W 40 minucie Krystian Smolarek idealnym podaniem obsłużył Adriana Kuleszę, który po minięciu bramkarza Chrobrego umieścił piłkę w siatce i wprowadził BKS na 1:0. Tylko cztery minuty cieszyliśmy się z prowadzenia, gdyż tuż przed przerwą po dobrym wyjściu z kontrą zawodnicy z Nowogrodźca zdołali wyrównać ustalając wynik do przerwy na 1:1.

Początek drugiej połowy należał do zawodników Chrobrego Nowogrodziec, którzy od początku tej części spotkania rzucili się do ataków. Na szczęście dla naszego zespołu rywalowi brakowało skuteczności i wykorzystania stworzonych sobie sytuacji. Nasi zawodnicy również stwarzali sobie sytuacje jednak ani strzał Damiana Puzio w 50 minucie, ani uderzenie Marka Majki w 57 minucie nie dało nam gola. W 77 minucie po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do Eryka Kliwaka, który z dalszej odległości mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce i wyprowadził BKS na 2:1.Wynik mógł jeszcze w samej końcówce podwyższyć Marek Majka, który jednak przegrał pojedynek z bramkarzem Chrobrego. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem BKS-u Bolesławiec 2:1.

Zarówno BKS jak i Chrobry Nowogrodziec pokazały się z dobrej strony i stworzyły dobre widowisko. Miejmy nadzieję, że nasz zespół za tydzień, kiedy to już o punkty zagramy z GKS-em Warta Bolesławiecka poprawi skuteczność i na inaugurację klasy okręgowej sięgnie po trzy punkty.

BKS Bolesławiec – Chrobry Nowogrodziec 2:1 (1:1)

Bramki: Kulesza (40′), Kliwak (77′) – Kojder (44′)

BKS rozpoczął mecz w składzie: Kizyma, Janicki, Lisowski, Dul, Rudkowski, Biały, Szaja, Smolarek, Graczyk, Majka, Kulesza.

W meczu zagrali także: Jeziorny, Kliwak, Zielonka, Puzio.