Zwycięstwo z Piastem.

W meczu 22 kolejki jeleniogórskiej klasy okręgowej BKS Bolesławiec pokonał na wyjeździe Piasta Wykroty 2:0 (0:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Adrian Kulesza i Adrian Biały.

Sobotnie spotkanie dwóch czołowych zespołów tego sezonu stało na dobrym poziomie. Mecz przez większość czasu był wyrównany jednak to nasz zespół ostatecznie umiał znaleźć dwukrotnie drogę do bramkę rywala. Bardzo aktywny od początku meczu był Marek Majka, który już w 6 minucie był w dobrej sytuacji, a w 13 minucie oddał strzał na bramkę Piasta Wykroty, niestety za lekki aby sprawić kłopoty rywalowi. Większość tej części spotkania toczyła się w środkowej części boiska. Obie jedenastki nie odstawiały nogi, jednak dogodnych sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. W efekcie tego na przerwę schodziliśmy przy wyniku 0:0.

W drugiej części spotkania obraz gry raczej się nie zmienił. Wprawdzie doszło do kilku zagrożeń w naszym polu karnym jednak dobrze dysponowana tego dnia defensywa BKS-u Bolesławiec i wzorowa postawa broniącego dostępu do naszej bramki Jakuba Walczaka dusiła wszelkie zagrożenia w zarodku. Wraz z upływem czasu widoczna zaczynała być przewaga BKS-u, nasi chłopcy coraz częściej gościli w polu karnym Piasta Wykroty. W 60 minucie ładnie głową strzelił Adrian Biały jednak uderzona przez naszego pomocnika piłka przeszła nad poprzeczką bramki Piasta. W 73 minucie nareszcie doczekaliśmy się gola. Wtedy to dalekim wykopem spod własnej bramki popisał się Jakub Walczak, a piłka kozłując trafiła do Adrian Kuleszy, który ładnym uderzeniem :”z kolanka” przelobował bramkarza z Wykrot i wyprowadził nas na 1:0. Rywal wprawdzie próbował się odgryźć jednak bez rezultatu. W 81 minucie praktycznie było po meczu. Wtedy to ładnym podaniem do Adriana Białego popisał się Łukasz Graczyk. Prawy pomocnik naszego zespołu w sytuacji sam na sam strzałem po długim słupku dał nam prowadzenie 2:0 ustalając wynik końcowy spotkania.

Sobotnie spotkanie mogło się podobać i oba zespoły zasługują na duże brawa. BKS Bolesławiec pokazał wreszcie charakter i to przesądziło, że trzy punkty trafią do Bolesławca. Następny mecz nasz zespół zagra na wyjeździe ze Spartą Zebrzydowa (06.05, godz. 17:00).

Piast Wykroty – BKS Bolesławiec 0:2 (0:0)

Bramki: Kulesza (73′), Biały (81′)

BKS: Walczak, Janicki, Lisowski, Dul, Puzio, Pochwała (46′ Graczyk), Kliwak (75′ Jeziorny (żk)), K. Dmuchowski (65′ Zielonka), Biały, Kulesza (80′ Karpiak), Majka